Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 у дома над Добруджа в

...

Дублиращият отбор на Ботев изплува от дъното след успех над Добруджа

Дублиращият тим на Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 вкъщи над Добруджа в среща от 14-ия кръг на Втора лига. Над всички за спечелилите бе Абдулайе Траоре, който блесна с два гола за триумфа.

По едно попадение през двете полувремена се оказа задоволително за " канарчетата " да запишат своята трета победа през актуалната акция и да се измъкнат от последното място в класирането.

Траоре откри резултата в 18-ата минута, а към края на мача порази за повторно противниковата врата, с което обезпечи на пловдивчани скъпи три точки.

Ботев се изкачи на 16-а позиция с 12 точки, колкото имат предпоследният Созопол и последният Добруджа. За тима от Добрич това е четвърта поредна загуба, а след седмица следва нов тежък тест - домакинство на Монтана. " Канарчетата " пък гостуват на втория в таблицата Крумовград.
Източник: dnesplus.bg